top of page

HAKKIMIZDA

ART MOLD Kalıp Aksesuarları San. ve Tic. A.Ş. fiilen Art Kalıp bünyesinde sektörde yer almış, 2005 yılından itibaren silindirik kolon ve burçlardan oluşan kalıp aksesuarlarını üretmek üzere faaliyete başlamıştır.

 

Yüksek kaliteli ve kabul görmüş markalardan oluşan tezgâh parkuru ile kısa sürede üretiminin %100'ünü yurt dışına ihraç eder duruma gelen firmamız, ana şirketin bölünmesi sonucunda 2015 yılından itibaren  yeni ünvanı ile hizmete devam etmektedir.

Firmamız tüm ürünlerinde 3µ hassasiyetli toleranslarda çalışmakta olup, bu hassasiyeti sağlamakta en önemli faktörlerden biri olan ortam ısısını otomatik iklimlendirme ile kontrol altına almıştır. Bu sayede üretim hattının tamamında 20 - 23°c civarında sabit ısı mevcuttur.

Ürünlerimizin imalatında hammadde olarak karakteristik özelliği gazlı sementasyon işlemine son derece uygun olan 16MnCrS5 (1.7131) kalite çelik kullanılmaktadır. Isıl işlem sonrası malzeme sertliği 58 - 62 HRC değerlerinde sabitlenmektedir. Gazlı sementasyon tekniği ile uygulanan ısıl işlem vasıtası ile malzemenin dış yüzeyinde ayarlanabilir bir sertlik, içyapısında ise kırılganlığı engelleyecek bir esneklik oluşmaktadır. Bu sayede ürünlerimizin dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması garanti altına alınmaktadır.

Ürünlerinin tamamına yakınını yurt dışına ihraç eden firmamız Avrupa’nın önde gelen kalıp firmalarının önemli tedarikçilerinden biri olmayı başarmıştır. Kalite anlayışı ve rekabetçi fiyat politikası ve yatırımları ile kalıp sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamız ürün yelpazesini, müşterilerine yarattığı katma değeri ve kaliteden taviz vermeden  üretim hacmini arttırmak üzere yeni yatırımlara devam etmektedir.

bottom of page